بلاروس

بلاروس یک کشور اروپای شرقی و دارای حکومت جمهوری  است و جمعیت آن حدود 10 میلیون نفر و با کشورهای لتونی، لیتوانی، اوکراین، لهستان و روسیه هم مرز می باشد. پایتخت آن شهر مینسک با حدود 2 میلیون نفر جمعیت می باشد. بلاروس جزء مراکز توریستی و دارای طبیعت بسیار زیبا و رودخانه های پرآب است. یک سوم خاک این کشور از جنگلهای طبیعی و دریاچه های متعدد تشکیل شده که ازجمله زیبایی های آن از نظر طبیعی و توریستی  تلقی می شود.
این کشور یک جمهوری صنعتی – کشاورزی می باشد که دارای صنایع ماشین سازی، ابزار سازی و صنایع الکترونیک و ماشین سنگین صنعتی به صورت اساسی است.
این کشور یک جمهوری جوان و دانشگاهی است که دارای دانشگاه ها، انستیتوها و مراکز تحقیقاتی متعدد با پتانسیل علمی بالا می باشد و در آن شرایط مناسب برای تحصیل و زندگی دانشجویان خارجی وجود دارد.

در تابستان دمای هوا معمولا بین 15تا30 درجه بالای صفر و در زمستان سرد که تا 20 درجه زیر صفر نیز می رسد.
این کشور دارای امنیت بسیار بالایی می باشد و مردمان آن با توریست ها و دانشجویان خارجی رابطه بسیارخوبی دارند.
تاریخ شهر مینسک شهر مینسک پایتخت کشور بلاروس است که  در زمان جنگ جهانی دوم کاملا نابود شده و با اراده ی مردم دوباره بازسازی شده است.

شهرهای مهم بلاروس مینسک (پایتخت)، ویتبسک، گرودنو، گومل و موگلیف هستند.

چرا تحصیل در بلاروس؟ 

-اعتبار دانشگاه های آن در سطح بین المللی.
-معتبر بودن مدرک دانشگاه های آن در کشور ایران.
-امنیت بالای کشور بلاروس.

-ارزان بودن هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها نسبت به سایر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی دیگر.
-شرایط مطلوب برای اخذ ویزا، نسبت به کشورهای دیگر
-حضور تعداد  زیادی دانشجو از کشورهای اروپایی، آسیایی، ایران و کشورهای آمریکای جنوبی در زمینه پزشکی، مهندسی وهنر.

دانشگاه پزشکی دولتی بلاروس

این دانشگاه در سال 1921 در شهر مینسک پایتخت جمهوری بلاروس تاسیس گردید و امروزه به عنوان مهمترین مرکز آموزشی و تحقیقاتی علوم پزشکی در بلاروس و کشورهای مشترک المنافع مطرح می باشد.  در این دانشگاه میتوان به زبان انگلیسی یا روسی تحصیل نمود.

هم اکنون در این دانشگاه بیش از 5000 دانشجوی داخلی و خارجی در رشته های پزشکی عمومی، دندان پزشکی، داروسازی، پزشکی اطفال، بهداشت عمومی، پزشکی ارتش و کلیه تخصصهای پزشکی مشغول به تحصیل هستند.
لازم به تذکر است که 18 انستیتوی علمی تحقیقاتی علوم پزشکی این کشور زیر مجموعه دانشگاه پزشکی بلاروس هستند. و دانشگاه در بیش از 10 بیمارستان کلینیکی شهر دارای شعبه های علمی است همچنین دارای روابط وسیع بین المللی با دانشگاه های کشورهای مشترک المنافع و دیگر کشورها از قبیل آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، یونان و ژاپن است.
در کادر علمی دانشگاه حدود 1700 استاد مشغول به کار هستند که 700 نفر آنها دارای مدرک دکترا  در رشته ی علوم پزشکی می باشند.